World Wide Web

yuyu

World Wide Web (światowa rozległa sieć komputerowa – w skrócie WWW lub Web) jest to hipertekstowy, multimedialny, internetowy system informacyjny oparty na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. Często usługę WWW mylnie używa się jako zamiennik dla sieci Internet i bywa błędnie utożsamiana z całym Internetem.

World Wide Web miała swój początek w marcu 1989 roku, kiedy to brytyjski inżynier i naukowiec, sir Tim Berners-Lee, napisał projekt oparty na ENQUIRE (aplikacji i bazie danych, którą stworzył na własny użytek w 1980). Był to rozbudowany jak na tamte czasy system zarządzania informacjami, który dał początek sieci www. Od tego czasu minęło 30 lat i z tej okazji Google zdecydowało się uhonorować ten pomysł, tworząc specjalne Google Doodle. Czym jest World Wide Web? W tłumaczeniu to światowa rozległa sieć komputerowa, znana bardziej pod skrótem „www”. Jak informuje wikipedia, World Wide Web to hipertekstowy, multimedialny, internetowy system informacyjny oparty na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C.

World Wide Web powstało, by zbierać zasoby ludzkiej wiedzy i umożliwić współpracownikom w odległych miejscach dzielenie się swoimi pomysłami oraz zgłębianie wszystkich aspektów wspólnego projektu.

Ciekawostką jest fakt, że choć wielu z nas stosuje pojęcie World Wide Web wymiennie ze słowem internet, znaczenia tych słów wcale nie są tożsame. Sieć www to tylko jedna z usług, które działają w internecie, będącym globalnym systemem połączonych ze sobą sieci komputerowych.

netmonster
netmonster

Leave a Replay

NETMONSTER / BLOG

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Recent Posts

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit